Zwykle, gdy potrzebujemy umeblować mieszkanie, wymienić kanapę czy łóżko, pierwszym wyborem jest wizyta w sklepie meblowym, najlepiej stacjonarnym, by dotknąć, usiąść i zobaczyć. Ale nie dla wszystkich jest to takie oczywiste i to z wielu względów. Meble tapicerowane na wymiar to opcja, którą zawsze trzeba mieć w pamięci i sięgnąć po nią, w określonych okolicznościach. To sposób na posiadanie dokładnie takich mebli, o jakich się zawsze marzyło. 

Kiedy po meble tapicerowane na wymiar?

Gdyby przeanalizować motywy, które kierują częścią z nas do szukania wytwórców mebli tapicerowanych na wymiar, z pewnością znalazłoby się ich kilka, np.:

  • pragnienie posiadania wymarzonych mebli
  • zbyt duże lub zbyt małe mieszkanie dla mebli gotowych
  • naśladowanie aranżacji wnętrz widzianej na zdjęciach lub filmach
  • posiadanie mebli innych niż wszystkie

Meble tapicerowane na wymiar w sypialni

Najczęściej po meble tapicerowane na wymiar sięgamy meblując sypialnię. Dlaczego? Ponieważ to niezwykle trudna przestrzeń. Zwykle znajduje się w niej rodzaj garderoby, musi pomieścić szerokie łóżko, najlepiej z zagłówkiem, wydzielamy w niej miejsce dla Niej i dla Niego, montujemy w sypialni specjalne świetlenie. Wszystko to sprawia, że sypialnia wymaga odrębnego i precyzyjnego projektowania, wymiarowania i w końcu zabudowania. Przykładem mebla tapicerowanego w sypialni jest łóżko małżeńskie z zagłówkiem i często w komplecie z pomocnikiem, również tapicerowanym. Żaden stacjonarny sklep nie zaoferuje takiego wyboru szerokiego łóżka, jak dają to meble tapicerowane na wymiar. Niezliczona ilość zmian w projekcie, gama kształtów zagłówka i pomocnika, w końcu dowolny rodzaj tkaniny i jej kolor dają nieograniczony zbiór możliwości. Nie mówiąc już o tym, że wszystkie detale i szczegóły można samodzielnie zaprojektować i otrzymać w ten sposób nie tylko wpasowane idealnie łóżko w przestrzeń pomieszczenia, ale pochwalić się własnym projektem i własną wizją aranżacji. A ponieważ to łóżko organizuje całą przestrzeń sypialni, resztę umeblowania jest łatwiej zaplanować.