Najlepsza sofa to taka, która jest w pełni dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Dlatego też zawsze, kiedy chcemy znaleźć produkt, który będzie idealnie dopasowany do naszych preferencji, a jednocześnie wpisze się w charakter danego wnętrza, warto postawić na sofy na wymiar.

Dlaczego sofa/kanapa na wymiar to idealne rozwiązanie?

Sofa na wymiar to bardzo dobry pomysł, ponieważ możemy w ten sposób dowolnie modyfikować parametry techniczne. Przede wszystkim możemy samodzielnie ustalić:

  • kolor,
  • fakturę,
  • obicie,
  • wymiary,
  • funkcję spania.

Jeżeli chodzi o tapicerkę kanapy na zamówienie, to warto przed dokonaniem wyboru zamówić próbki materiałów obicia. W ten sposób na spokojnie w domu będziemy mogli dokładnie zastanowić się nad wyborem najlepszego rozwiązania.

Co więcej, kiedy wybieramy sofę na wymiar, to możemy również zdecydować o tym, czy ma ona pełnić funkcję wyłącznie reprezentacyjną salonu, czy ma także służyć jako dodatkowe łóżko np. dla gości.

Istotny jest także sam rozmiar. Do niewielkich mieszkań najlepiej sprawdzają się te dwuosobowe. Natomiast do większych pomieszczeń można zamówić takie, gdzie spokojnie zmieszczą się cztery, a nawet pięć osób.

Coraz większa popularność sof na wymiar.

Wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na sofę na wymiar, ponieważ można w ten sposób idealnie zaaranżować każdy metr wolnej przestrzeni, a przy tym zamówić niezbędne dla nas funkcjonalności. Do wyboru mamy kanapy pikowane, nowoczesne i klasyczne. Ponadto możemy zdecydować o tym, czy sofa ma być wysoka, niska, na drewnianych nogach czy może na standardowych.

Sofa na wymiar może także zupełnie zmienić wygląd pokoju dziennego. Niepowtarzalna kompozycja obicia i dobór dobrze dopasowanych poduszek pozwoli stworzyć stylowy mebel o niepowtarzalnym charakterze.

Wybierając kanapy na zamówienie do nowoczesnego wnętrza, możemy postawić na kontrast kolorystyczny. Natomiast do wnętrz klasycznych, dobrze jest rozważyć bogate tkaniny z subtelnymi zdobieniami. Miłośnicy elegancji najczęściej wybierają naturalną lub ekologiczną skórę, która charakteryzuje się dużą odpornością na zniszczenia i łatwością w utrzymaniu czystości.